plusz mis b18 20181206 1382540232

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, także w Polsce. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka i najlepszy przyjaciel dziecka. Z tej okazji, 26 listopada, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieniu Krajeńskim zaprosiła dwie grupy przedszkole z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim. Z zaproszenia skorzystały najmłodsze „Słoneczka” oraz troszkę starsze „Smerfy”. Przedszkolaki zapoznały się z Biblioteką, zobaczyły ile książeczek do nich skierowanych się w niej znajduje. Następnie pani bibliotekarka przeczytała bardzo ciekawą książkę o przygodach jednego z najbardziej sympatycznych misiów na świecie, czyli Kubusia Puchatka. Dzieci w podziękowaniu wykonały piosenkę o misiu. Później nastąpiła chwila relaksu przy bajeczce, oczywiście o misiach. Na koniec każde z dzieci dostało słodki upominek (Misia Lubisia) i kolorowankę do pokolorowania w domu. Zanim dzieci udały się z powrotem do przedszkola zwiedziły również Izbę Historyczno-Regionalną.Zapoznały się ze zgromadzonymi w niej eksponatami oraz dowiedziały się o historii swojej miejscowości. Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas i że będzie jeszcze wiele okazji do takich spotkań.Dziękujemy dzieciom i paniom przedszkolankom za odwiedziny!!!