10 października 2022 roku mieszkańcy miasta i gminy Kamień Krajeński mieli okazję poznać osobiście panią Wiolettę Sawicką. Mieszkająca na Warmii pisarka skorzystała z zaproszenia Biblioteki, a okazją była premiera książki „Wilcze dzieci”. Autorka w przejmujący sposób opowiadała o pracy nad swoją najnowszą powieścią. Jak sama powiedziała – jest to jej pierwsza książka, choć tak naprawdę trzynasta. Wynika to z faktu, że poprzednie były powieściami obyczajowymi – bardzo ciekawymi i wciągającymi. Najnowsza publikacja jest reportażem poruszającym temat tragicznych losów niemieckich dzieci z terenów Warmii i Mazur w okresie powojennym. Pomimo trudnego i smutnego tematu osoby obecne na spotkaniu z zapartym tchem wsłuchiwały się w słowa autorki. Chętnie zadawały pytania oraz dzieliły się własnymi refleksjami po lekturze książek pani Wioletty. Po spotkaniu można było zakupić książki z autografem autorki.
Spotkanie to było zwieńczeniem projektu „Z kulturą za pan brat”, który sfinansowany był ze środków Fundacji PZU.